Szoszyna czy Rogozińska-Dzik? Michalski czy Ciaś?

Niedziela w 93. Mistrzostwach Polski w Tenisie - Fundacja Radan Gliwice Open 2019, z pulą nagród 140 tys to dzień ostatnich i najważniejszych rozstrzygnięć. Poznamy mistrzów Polski w grach pojedynczych kobiet i mężczyzn.

O godzinie 10.30 na korcie numer 1 rozpocznie się finał kobiet, w którym zmierzą się dwie rozstawione tenisistki: „jedynka” Anastazja Szoszyna (WKS Grunwald Poznań) i „piątka” Stefania Rogozińska-Dzik (Legia Warszawa - sekcja tenisa, 5.).

Obie to bezsprzecznie najrówniej grające tenisistki gliwickich mistrzostw: 18-latka ze stolicy przyjechała na Śląsk bez kompleksów z zamiarem zdobycia tytułu i jej ofiarą padła m.in. ubiegłoroczna mistrzyni, Marta Leśniak.

Najważniejszym pytaniem dnia wydaje się to, jak fizycznie trudy turnieju wytrzyma Szoszyna. Mieszkająca w Polsce od ośmiu lat 22-letnia Ukrainka przez trzy kolejne dni rozgrywała po trzy mecze dziennie – w sobotę oprócz półfinału singla rywalizowała także w finale debla (z Darią Kuczer zdobyła srebro) oraz w finale miksta, w którym z Grzegorzem Panfilem sięgnęła po tytuł. Teraz przed nią najważniejsza batalia.

Po zakończeniu finału kobiet, ale nie wcześniej niż o 12.00 rozpocznie się finał singla mężczyzn, w którym zagrają rewelacyjny 19-latek Daniel Michalski (WKT Mera Warszawa, nr 5.) oraz o 6 lat starszy i nierozstawiony Paweł Ciaś (UKS Beskidy Ustroń). Michalski nie ma kompleksów – w mistrzostwach wyeliminował już m.in. Michała Przysiężnego oraz w półfinale mistrza z poprzedniego roku, grającego wcześniej bardzo solidnie Macieja Rajskiego, prezentując przy tym bardzo wyważony, dojrzały tenis.

Ale Ciaś nie stracił jeszcze w Gliwicach seta, imponuje regularnością, koncentracją i techniczną finezją. 25-letni tenisista dosyć niepostrzeżenie ma szansę ustrzelić mistrzowskiego hat tricka, powtarzając sukcesy z mistrzostw w latach 2013 i 2015. To będzie arcyciekawa konfrontacja wyrafinowanej już młodości z doświadczeniem i tenisową mądrością.

Przypomnijmy, że oprócz medali, pucharów i nagród rzeczowych złoto w singlu warte jest 18 tys. złotych!

Gliwickie mistrzostwa rozgrywane są w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Aktualne rozstrzygnięcia we wszystkich konkurencjach oraz planowane wydarzenia na kortach możecie Państwo śledzić na naszej stronie w zakładkach Plan gier oraz Wyniki.

 

Fot. Michał Buksa/Fundacja Radan/LOTOS PZT Polish Tour

Wróć