News

Zapraszamy w niedzielę na godzinę 11.00

Turniej kwalifikacyjny finał

 

PEŁNY PLAN GIER NA NIEDZIELĘ MOŻNA ZOBACZ TUTAJ

 

Wyniki wszystkich sobotnich spotkań turnieju eliminacyjnego mogą Państwo zobaczyć w dziale WYNIKI.

 

W niedzielę na kortach MZUK w Gliwicach przy ulicy Kosynierów 6 odbędą się finałowe spotkania eliminacji mężczyzn do turnieju głównego 88 Mistrzostw Polski w Tenisie. W sumie odbędzie się 8 pojedynków którego stawka będzie awans do drabinki turnieju głównego Mistrzostw Polski !

 

Na korcie centralnym zagrają o godzinie 11.00 TEURER Rafał [4] przeciwko Piotrowi STEFANIAKOWI  [9]. Po nim rozpocznie się  pojedynek zapowiadajacy się niezwykle ciekawie pomiędzy Piotrem GADOMSKIM [1] a Maciejem SMOŁĄ [14]- SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Więcej...

Już dzisiaj startuje turniej kwalifikacyjny

Turniej kwalifikacyjny sobota

 

PEŁNY PLAN GIER NA SOBOTĘ ZOBACZ TUTAJ

 

- WERYFIKACJA ELIMINACJI MĘŻCZYZN – 8.30-9.00

 

- PIERWSZA RUNDA ELIMINACJI MĘŻCZYZN drabinki możesz zobaczyć tutaj

 

- WERYFIKACJA KOBIET -11.00-11.30

 

- PIERWSZA RUNDA ELIMINACJI KOBIET drabinki możesz zobaczyć tutaj

 

Dokładny plan gier zostanie podany po weryfikacji zawodników około godzinie 9.00

Piotr Gadomski ( na zdjęciu ) zagra w eliminacjach będzie rozstawiony z numerem 1 !

 

Zapraszamy na korty wstęp na 88 Mistrzostwa Polski w Tenisie BEZPŁATNY !

Więcej...

Mistrzostwa Polski w tenisie już w najbliższy weekend (TV)

Największa i najbardziej prestiżowa impreza tenisowa w Polsce odbędzie się w Gliwicach. ZOBACZ relację TV


Od 26. lipca do 2. sierpnia na kortach tenisowych w Gliwicach przy ulicy Kosynierów odbędą się 88. Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w tenisie.

Narodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie są imprezą organizowaną od 1921 roku, a w bieżącym roku impreza tej rangi powraca do Gliwic. W imprezie weźmie udział około 100 zawodników oraz zawodniczek notowanych na listach Polskiego Związku Tenisowego. Na przestrzeni siedmiu dni trwania imprezy rozegrane zostaną mecze kobiet i mężczyzn w grze pojedynczej i podwójnej oraz w grze mieszanej.

Więcej...

Gliwickie mistrzostwa polskich nadziei

Gliwickie mistrzostwa polskich nadziei

W dniach 26 lipca – 2 sierpnia w Gliwicach odbędą się 88 mistrzostwa Polski w tenisie kobiet i mężczyzn. Będzie go już czwarte wydanie tej prestiżowej imprezy w tym dynamicznie rozwijającym się mieście. Poprzednie edycje tych tenisowych MP przeprowadzone zostały na kortach MZUK (dawniej Piast) w latach 2007-2009, a zwyciężali w nich Karolina Kosińska, Anna Korzeniak i Aleksandra Rosolska wśród pań oraz Marcin Gawron (dwukrotnie) i Dawid Olejniczak wśród panów.

Kto wygra w roku 2014 ?

Odpowiedź na to pytanie poznamy w dniu finałów – 2 sierpnia, ale już obecnie wiemy kto ma na to szanse. Oto bowiem przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw i prezes Fundacji Radan Tadeusz Wesołowski oraz dyrektor turnieju Wojciech Radomski zaprezentowali obsadę tych zawodów. W gliwickich mistrzostwach nie zobaczymy naszych czołowych tenisistów w tym Agnieszki i Urszuli Radwańskich ani Jerzego Janowicza czy Łukasza Kubota.
Mimo to warto uważnie śledzić gliwickie mistrzostwa Polski, bowiem wystąpi w nich około 100 zawodników, w tym i takich, którzy maja duże możliwości awansu na wyżyny światowego tenisa. Wśród dziewcząt należą do nich Magdalena Fręch, Zuzanna Maciejewska czy Agata Bieńkowska. Także wśród mężczyzn zagra ponad 10 zawodników legitymujących się już rankingiem ATP. Najwyższe, posiada Andriej Kapaś i on rozstawiony zostanie niewątpliwie z nr.1.

O co grają zawodnicy ?

Mistrzostwa Polski w Gliwicach to duża impreza, której organizacja wymaga sporych środków finansowych. W ich skład wchodzi pula nagród dla zawodników i warto podkreślić, że jest ona najwyższa na krajowym podwórku. Składa się na nią 50 tys. złotych. Zwycięzcy konkurencji kobiet i mężczyzn otrzymają oprócz tytułów Mistrzów Polski także po 6 tys. złotych, pozostali odpowiednio mniej, w zależności od zajętej pozycji.

Więcej...

Lista zawodników startujących w 88 Mistrzostwach Polski w Tenisie

Poniżej przedstawiamy aktualne listy zawodników, którzy wystartują w 88 Mistrzostwach Polski w Tenisie.

Wystąpi w nich około 100 zawodników, w tym i takich, którzy maja duże możliwości awansu na wyżyny światowego tenisa. Wśród dziewcząt należą do nich Magdalena Fręch, Zuzanna Maciejewska czy Agata Bieńkowska. Także wśród mężczyzn zagra ponad 10 zawodników legitymujących się już rankingiem ATP. Najwyższe, posiada Andriej Kapaś i on rozstawiony zostanie niewątpliwie z nr.1.

 

 

Andriej Kapas na zdjęciu powyżej będzie najwyżej rozstawionym zawodnikiem 88 Mistrzostw Polski w Tenisie.

Link do pełniej listy zawodników

Więcej...

konferencja prasowa dotycząca 88 Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Tenisie.

W dniu wczorajszym tj. 22.07. o godzenie 17:30 na kortach MZUK odbyła się konferencja prasowa dotycząca 88 Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Tenisie.

W konferencji udział wzięli: Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego – Tadeusz Wesołowski, Dyrektor Turnieju - Wojciech Radomski oraz Rzecznik Prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach Pani Marzena Sosnowska.


Tuż przed konferencją rozegrany został Turniej Dziennikarzy. Wręczono puchary i dyplomy i tak kolejno miejsce zajęli:
I miejsce Olgierd Wieczorek, II miejsce Wojciech Zamorski, III miejsce Maciej Bakes, IV miejsce Włodzimierz Sowiński oraz V miejsce Czesław Ludwiczek.

więcej zdjęć w naszej galerii tutaj link

Więcej...